استفاده از انواع خشکبارها در میزهای پذیرایی ایرانیان ، بسیار مهم و قابل توجه بوده است. خشکبارهای بسیار زیادی توسط ایرانیان تهیه و تولید می شوند که اغلب از استقبال چشمگیری در کشورهای دیگر نیز برخوردار می گردند. یکی از این خشکبارهای پر طرفدار پسته می‌ باشد. این خشکبار بی نظیر با برخورداری از انواع مواد معدنی و ویتامین ها نه تنها در درون کشور ، بلکه در خارج از کشور نیز طرفداران بسیار زیادی را در بر داشته است. به گونه ای که برخی از کشورها در صدد بهره برداری از آنها در کشور خود بر آمدند. از این رو امروزه شاهد بازار رقابتی این محصول در صادرات به کشورهای اروپایی خواهیم بود. در کشور ما این محصول در مناطق مختلفی کاشت و برداشت می شود که هر کدام ویژگی های منحصر بفردی را در بر دارند.

پسته 1

انواع پسته های مرغوب در داخل کشور :
کشور ما با دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب برای رشد پسته ، یکی از مهمترین مراکز تولید پسته در جهان شناخته شده است. این محصول در مناطق مختلفی از کشور ما رشد و نمو پیدا می کند که برخی بسیار مرغوب و با کیفیت هستند و برخی دیگر از کیفیت پایین تری برخوردار خواهند بود. از معروفترین پسته ها در کشور ما می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود :

پسته 2

  • پسته کله قوچی ( از جمله خشکبارهایی که دارای انس 20 تا 22 ؛ 22 تا 24 ؛ 24 تا 26 هستند. این پسته ها دارای طعم لذیذ و بی نظیری خواهند بود. )
  • پسته اوحدی ( مهمترین ارقام برای تجارت این دسته از محصولات هستند. اغلب مراکز رشد این محصولات در رفسنجان می باشد. انس های 28 تا 30 ؛ 30 تا 32 ؛ 32 تا 34 برای این محصولات ثبت گشته است. )
  • پسته احمد آقایی ( یکی از نمونه های جدید برای تجارت می باشد که کشورهای بسیاری طرفدار آنها هستند. این محصولات دارای مغزهای کشیده و خوش طعم خواهند بود. انس های 22 تا 24 ؛ 24 تا 26 ؛ 26 تا 28 ؛ 28 تا 30 نیز برای این محصولات ثبت شده است.