با توجه به مزایای برجسته در استفاده از پسته، بسیاری از افراد به خرید آنها روی آورده‌ اند. این خشکبار بی نظیر موارد استفاده ی گسترده ای را در بر دارد. استفاده از این خشکبار نه تنها در مغز آن ، بلکه در پوست استخوانی و همچنین پوسته ی اولیه و تازه ی آن نیز مناسب و ایده آل خواهد بود.

موارد گسترده ی استفاده از پسته :

  • استفاده ی آجیلی :

یکی از مهمترین موارد استفاده از این محصول ، استفاده ی آجیلی می باشد. ایرانیان برای اعیاد بزرگ و روزهای مهم در تقویم ،اقدام به استفاده از آجیل خواهند نمود. آجیل شب یلدا ، آجیل برای عید بزرگ و یا اعیاد دیگر مانند عید قربان و عید غدیر و … موارد استفاده ی آجیلی از این محصول خواهند بود. اما این محصولات به دو صورت مختلف برای استفاده ی عموم ارائه می‌ شوند. یکی از انواع آنها ، آجیل بو داده و یا آجیل شور می باشد. نوع دیگر آنها نیز آجیل خام است. افراد بنا به نیاز خود اقدام به تهیه این آجیل ها خواهند نمود.

  • استفاده برای قنادی ها :

از موارد استفاده ی دیگر این محصولات، استفاده از آنها برای درون برخی از شیرینی ها ، بستنی ها ، تزئین روی شیرینی و کیک ها و مواردی از این قبیل خواهد بود. در برخی از موارد از پودر پسته برای این مصارف ، استفاده خواهند نمود. اما برای تزیین شیرینی و بستنی ها از مغزهای باکیفیت و مرغوب استفاده می نمایند.

  • استفاده برای صادرات :

صادرات پسته یکی از مهمترین تجارت ها در کشور ما می باشد. صادرات این محصول به بسیاری از کشورها امکان پذیر می باشد. برخی از کشورها به دنبال تهیه پسته‌ های بسیار مرغوب و با کیفیت هستند که غالبا از محصولات باغات رفسنجان برای این صادرات استفاده خواهند نمود. صادرات این محصولات با توجه به قواعد خاصی صورت می پذیرد.

  • استفاده برای مواد غذایی :

خلال پسته یکی از محبوب ترین محصولات برای عرضه ی طعم ، عطر و ظاهری جذاب به مواد غذایی می باشد که عمدتا استقبال چشمگیری را نیز در بر دارد. در برخی از مواقع نیز می توان از روغن این محصول استفاده نمود که خواص بیشماری را در بر دارد. گاهی نیز شاهد استفاده از این محصول برای تهیه مربا و همچنین کره ، خواهیم بود.