باغداران با در نظر گرفتن میزان سرانه ی مصرف پسته در کشور و خارج از کشور ، اقدام به کاشت و بهره برداری از این محصول نموده اند. با توجه به گسترش کاشت در مناطق مختلف ، شاهد انواع بسیار زیادی از این محصولات خواهیم بود. برخی از آنها کیفیت بسیار بالا و برخی دیگر از کیفیت پایین تری برخوردار هستند. یکی از محصولات پر طرفدار که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، پسته کله قوچی است. این محصول با توجه به خصوصیات منحصر بفرد ، بسیار مورد توجه افراد در بازارهای داخلی و خارجی قرار گرفته است.

خصوصیات منحصر بفرد در پسته کله قوچی :

  • خصوصیات ظاهری :

از جمله خصوصیات این محصول می توان به خصوصیات ظاهری در آنها اشاره نمود. این محصولات از ظاهری گرد و درشت برخوردار خواهند بود. شباهت این محصولات به محصولات فندقی بسیار زیاد خواهد بود. با این تفاوت که محصولات کله قوچی ابعاد بزرگتر و درشت تری را نسبت به محصولات فندقی در بر دارند.

  • خصوصیات مغز :

مغز این محصولات بسیار پر و قابل توجه خواهد بود. طعم لذیذ و دلپذیر آنها ، بی نظیر و به یاد ماندنی خواهد بود. این محصولات از جمله سنگین ترین محصولات در بازار به شمار می آیند. درشتی و سنگین بودن آنها ، انس پایینی را برای آنها به ارمغان آورده است.

  • قیمت :

این محصولات به دلیل برخورداری از کیفیت و مرغوبیت فوق العاده و صد در صد خندان بودن ، از قیمت بالاتری نسبت به مابقی محصولات برخوردار هستند.

موارد استفاده از پسته کله قوچی :

با در نظر گرفتن طعم لذیذ و دوست داشتنی این محصولات ، شاهد موارد استفاده ی گسترده ای از آنها خواهیم بود. اغلب از این محصولات برای آجیل های مرغوب ، صادرات ، شیرینی پزی ، صنعت مواد غذایی و … استفاده خواهند نمود. این محصول از نظر محبوبیت در خرید و فروش ، رتبه ی دوم را در بر داشته است.